Aktualności

Nowe gminy w szeregach Związku

Nowe gminy w szeregach Związku

W ostatnim czasie, do grona Gmin Członkowskich Związku Gmin Lubelszczyzny przystąpiły...

Posiedzenie Zarządu ZGL w Gminie Firlej 11.09.2019

Posiedzenie Zarządu ZGL w Gminie Firlej 11.09.2019

Posiedzenie Zarządu ZGL w Gminie Firlej 11.09.2019 W dniu 11.09.2019 w Gminie Firlej (w...

Posiedzenie Zarządu ZGL, Janów Lubelski 08.01.2020

Posiedzenie Zarządu ZGL, Janów Lubelski 08.01.2020

Posiedzenie Zarządu ZGL w Gminie Janów Lubelski 08.01.2020 W dniu 08.01.2020 w Gminie...

  • Nowe gminy w szeregach Związku

  • Posiedzenie Zarządu ZGL w Gminie Firlej 11.09.2019

  • Posiedzenie Zarządu ZGL, Janów Lubelski 08.01.2020

KONWENT SAMORZĄDÓW WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO

ZGL1. Opublikowano w Aktu

KONWENT SAMORZĄDÓW WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO
ZARZĄDZANIE SYSTEMAMI OŚWIETLENIA DRÓG I MIEJSC PUBLICZNYCH
ZMIANY W FINANSOWANIU JST
ZARZĄDZANIE GOSPODARKĄ ODPADAMI KOMUNALNYMI
10-11 października 2019 (czwartek, piątek), Hotel Berberys, Kazimierz Dolny nad Wisłą

Szanowni Państwo,
Przedstawiciele Gmin Województwa Lubelskiego,

Zarząd Związku Gmin Lubelszczyzny ma zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w dwudniowym Konwencie Samorządów Województwa Lubelskiego poświęconemu omówieniu problematyki zmian w finansowaniu JST, a także  zarządzaniu: systemami oświetlenia dróg i miejsc publicznych oraz gospodarką odpadami komunalnymi, zaplanowanym na 10-11 października 2019 r. (czwartek) w Hotelu Berberys w Kazimierzu Dolnym n. Wisłą.
Bieżąca edycja Konwentu to pierwsze od lat dwudniowe spotkanie, w głównej mierze zaplanowane jako okazja do integracji, wymiany doświadczeń i konsultacji. Zaprosiliśmy najlepszych Prelegentów w kraju - specjalistów w zagadnieniach objętych programem.

Tematyka wiodąca pierwszego dnia spotkania skupia się na zarządzaniu systemami oświetlenia dróg i miejsc publicznych. Pragniemy Państwu przybliżyć zagadnienia związane zarówno z realizacją nowych inwestycji w oświetlenie, jak i problematykę utrzymania już istniejącej infrastruktury ze szczególnym uwzględnieniem użytkowania już wymienionych punktów świetlnych na energooszczędne. Udało się nam zaprosić prelegentów z Politechniki Łódzkiej – jedynego ośrodka naukowego w Polsce specjalizującego się w powyższej tematyce. Podczas spotkania będą obecni również przedstawiciele PGE Dystrybucja SA. Uczestnicy Konwentu będą mieli okazję zapoznania się z ofertą czołowych Firm, które zaopatrują JST w najwyższej jakości produkty oświetleniowe i systemy zarządzania oświetleniem (APE Auto Power Electronic, Signify Poland, Schréder Polska Sp. z o.o.) oraz Dobrymi Praktykami z zakresu realizacji inwestycji oświetleniowych, które zaprezentuje Wiceprzewodniczący Zarządu Związku dr inż. P. Piotr Dragan.
W pierwszym dniu Konwentu będziemy gościli również przedstawicieli jednej z największych w Polsce firm konsultingowych AESCO Group, którzy zaprezentują zagadnienia związane ze wsparciem dla jednostek samorządowych w zakresie optymalizacji nadwyżek operacyjnych oraz analizy wpływu zmian w systemie podatkowym na dochody własne JST. Aby umożliwić Państwu skorzystanie z obecności Prelegentów i Firm przewidujemy dwugodzinny czas na indywidualne konsultacje w ramach programu oraz nieograniczony czas na konsultacje oraz wymianę doświadczeń podczas kolacji.
Ponieważ organizowany przez nas Konwent to pierwsze dwudniowe spotkanie od wielu lat, szczególnie serdecznie zapraszam Państwa do pozostania na kolacji, która będzie świetną okazją do integracji naszego samorządowego środowiska.

Drugi dzień Konwentu poświęcamy omówieniu zagadnień związanych z gospodarką odpadami komunalnymi i ochroną powietrza. Po raz kolejny gościmy najlepszego w Polsce specjalistę zajmującego się tematyką odpadową P. Macieja Kiełbusa, Partnera w Kancelarii Prawnej Dr Krystian Ziemski & Partners w Poznaniu i Redaktora Naczelnego Portalu PrawDlaSamorzadu.pl, który zaprezentuje zagadnienia związane z ostatnią nowelizacją ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (szczegółowy zakres prelekcji znajduje się Programie Konwnetu). P. Konrad Różowicz reprezentujący tą samą Kancelarię Prawną przybliży Państwu problematykę realizacji procedury zamówień publicznych w wykonywaniu zadań z zakresu gospodarki odpadami komunalnymi oraz najnowsze zmiany w Prawie zamówień publicznych. Podczas spotkania zaprezentowane zostaną oferty: producenta pojemników na odpady komunalne (PHU IMPEX), a z zakresu ochrony powietrza: czujników badających poziom smogu (Airly sp. z o.o.) – przy tej okazji będzie możliwość wygrania w konkursie jednego czujnika wraz z rocznym abonamentem oraz materiałów edukacyjnych.
Konwent adresowany jest do przedstawicieli Gmin Województwa Lubelskiego: Wójtów, Burmistrzów, Prezydentów Miast oraz pracowników samorządowych.
Informacje na temat opłat związanych z udziałem w Konwencie zawarte są w Formularzu zgłoszeniowym (który można pobrać korzystając z linku pod niniejszym postem). Opłata dla przedstawicieli Gmin Członkowskich ZGL zawiera wyłącznie koszty posiłków, pozostałe koszty pokrywa Związek z wpływów z prezentacji Firm. Istnieje również możliwość skorzystania z noclegów (płatnych osobno).
Do pobrania dostępny jest również Program Konwentu. W przypadku zgłoszenia więcej niż jednej osoby z gminy, prosimy o wypełnianie osobnych formularzy zgłoszeniowych. Zgłoszenia udziału prosimy przesyłać drogą elektroniczną (zgl(at)zgl.pl) lub faxem: 81 444 07 29, do dnia 27 września br. W przypadku chęci skorzystania z noclegów proszę o przesyłanie zgłoszeń jak najszybciej.
Osobą upoważnioną do udzielania informacji organizacyjnych jest P. Magdalena Komaniecka, Dyrektor Biura ZGL, e-mail: me.komaniecka(at)gmail.com.
W imieniu Związku Gmin Lubelszczyzny wyrażamy nadzieję na jak najliczniejsze wspólne spotkanie podczas Konwentu i skorzystanie z okazji do pogłębienia wiedzy, wymiany doświadczeń oraz integracji.

Biuro Związku Gmin Lubelszczyzny

Załączniki do pobrania
FileDescriptionFile sizeCreated
Download this file (Formularz_zgloszeniowy.doc)Formularz zgłoszeniowyProsimy o zgłoszenia udziału do 27.09.2019 - zgl@zgl.pl, fax: 81 444072989 kB2019-09-18 09:38
Download this file (Program-ver-08102019.pdf)Program Aktualny Program Konwentu1598 kB2019-10-08 19:23

Lock full review www.8betting.co.uk 888 Bookmaker

Kontakt

Związek Gmin Lubelszczyzny
ul. I Armii Wojska Polskiego 5 (I piętro)
20-078 Lublin
tel. 81 444 02 80
fax: 81 444 07 29
zgl@zgl.pl

Pobierz logo

Pobierz nasze logo.

Logo w pliku jpg Logo w pliku pn Logo w pliku psd Logo w pliku cdr