Pakiet Wsparcia dla Biłgorajskich Przedsiębiorców 2.0 

  • 21.04.2020, 00:11
  • Magdalena Komaniecka
Pakiet Wsparcia dla Biłgorajskich Przedsiębiorców 2.0 Miasto Biłgoraj Pakiet Wsparcia dla Biłgorajskich Przedsiębiorców 2.0
W związku z trwającym stanem epidemii oraz mając na uwadze zapisy ustawy, tzw. „Tarczy antykryzysowej” Samorząd Miasta Biłgoraj dokonałmmodyfikacji i rozszerzenia wsparcia, jakiego może udzielić biłgorajskim przedsiębiorcom, którzy ponoszą negatywne konsekwencje z powodu COVID-19.

Pomoc w dalszym ciągu udzielana będzie w dwóch obszarach:

W zakresie najmu miejskich lokali użytkowych:
Burmistrz Miasta Biłgoraja, może skorzystać z przepisu art. 15zzzg ust. 2 ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 i postanowić o odstąpieniu od dochodzenia należności cywilnoprawnych należnych gminie, na wniosek podmiotu, którego płynność finansowa uległa pogorszeniu w związku z COVID-19. Każda decyzja o pomocy będzie podejmowana indywidualnie po uprzednim złożeniu odpowiedniego wniosku. Do wniosku należy dołączyć oświadczenie o sytuacji majątkowej oraz oświadczenie o pomocy publicznej. Ulga nie będzie dotyczyła wymaganych płatności za zużywane media. Niezależnie od w/w ulgi, Burmistrz Miasta Biłgoraja wciąż może umarzać zaległości, rozkładać je na raty lub odraczać termin płatności na zasadach ogólnych.

W zakresie podatku od nieruchomości:
Na wniosek Burmistrza Miasta, Rada Miasta, 17 kwietnia 2020 r. będzie obradowała nad uchwałą w sprawie przedłużenia, wszystkim przedsiębiorcom, których płynność finansowa uległa pogorszeniu z powodu COVID-19, terminów płatności rat podatku od nieruchomości, przypadających na 15 maja oraz 15 czerwca 2020 r.  - do dnia 31 sierpnia 2020 r. Warunkiem skorzystania z prawa do przedłużenia terminu płatności podatku od nieruchomości, jest jedynie fakt pogorszenia płynności finansowej dokumentowany wyłącznie oświadczeniem przedsiębiorcy. Przedsiębiorcy, po wydaniu tego aktu, bez żadnych konsekwencji finansowych, takich jak odsetki, opłata prolongacyjna i koszty upomnień będą mogli dokonać zapłaty swoich należności podatkowych w terminie do 31 sierpnia 2020 r. Przedmiotowa uchwała nie będzie obejmowała swoim zakresem rat podatku, których termin płatności przypadał na 15 marca 2020 r. oraz 15 kwietnia 2020 r. W przypadku gdy raty te nie zostały opłacone, każdy przedsiębiorca może ubiegać się o ich odroczenie, rozłożenie na raty lub umorzenie na podstawie Ordynacji podatkowej.

Magdalena Komaniecka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _zgl.pl. Związek Gmin Lubelszczyzny z siedzibą w w Lublinie (20-078), przy ul. Żołnierzy Niepodległej 5/3 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe