Posiedzenie Zarządu Związku Gmin Lubelszczyzny, Gmina Firlej, 11.09.2019 

  • 22.04.2020, 19:46 (aktualizacja 22.04.2020, 19:52)
  • Magdalena Komaniecka
Posiedzenie Zarządu Związku Gmin Lubelszczyzny, Gmina Firlej, 11.09.2019 ZGL Kolaż zdjęć z Posiedzenia Zarządu Związku Gmin Lubelszczyzny
W dniu 11.09.2019 w Gminie Firlej, w Firlejowym Siole, odbyło się Posiedzenie Zarządu Związku Gmin Lubelszczyzny. Gospodarzami miejsca byli P. Krzysztof Paśnik – Burmistrz Lubartowa (który jako Członek Zarządu Związku zabezpieczył spotkanie od strony logistycznej) oraz P. Dawid Tarnowski – Wójt Gminy Firlej (ze względu na miejsce organizacji).

W dniu 11.09.2019 w Gminie Firlej, w Firlejowym Siole, odbyło się Posiedzenie Zarządu Związku Gmin Lubelszczyzny.
Posiedzenie Zarządu Związku otworzył Przewodniczący Zarządu P. Krzysztof Kołtyś. W spotkaniu uczestniczyli Członkowie Zarządu, 
Komisji Rewizyjnej oraz zaproszeni przedstawiciele gmin z powiatów: 
•    Lubartowskiego, z Gmin: Abramów, Firlej, Niedźwiada, Ostrów Lubelski, Serniki, Uścimów, 
•    Łukowskiego z Gmin: Adamów, Krzywda, Serokomla, Trzebieszów), 
•    Radzyńskiego z Gminy Borki, 
•    Ryckiego z Gminy Ułęż. 

W pierwszej kolejności nastąpiło wystąpienie Gospodarzy. Gospodarzami miejsca byli P. Krzysztof Paśnik – Burmistrz Lubartowa (który jako Członek Zarządu Związku zabezpieczył spotkanie od strony logistycznej) oraz P. Dawid Tarnowski – Wójt Gminy Firlej (ze względu na miejsce organizacji). Obaj Panowie przedstawili swoje Gminy. 
W następnej kolejności nastąpiło wystąpienie Zastępcy Dyrektora Departamentu Zarządzania RPO, Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie – P. Ewy Olejniczek – Wójcik, która przedstawiła m.in. zagadnienia związane z dostępnymi funduszami dla samorządów gminnych w ramach bieżącej alokacji środków UE w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Lubelskiego oraz założenia kolejnej perspektywy finansowej UE. Rozmawialiśmy również o możliwościach bieżącej współpracy Departamentu ze Związkiem. Jednym z wymiernych efektów spotkania jest przekazane przez Panią Dyrektor zaproszenie do udziału przedstawicieli jst. w wizycie studyjnej w ramach projektu "Rozwój PPP w Polsce", która odbędzie się 19 września 2019 r. w Konstancinie-Jeziorna. W ramach tej wizyty zaprezentowany zostanie projekt pn. "Wyłonienie Partnera prywatnego do realizacji usługi polegającej na oczyszczaniu ścieków komunalnych z terenu Gminy Konstancin-Jeziorna" w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. Informacja o tym spotkaniu zostanie przesłana następnego dnia po Posiedzeniu. W przyszłości realizowane będą kolejne wizyty studyjne, o których dzięki uprzejmości Pani Dyrektor, będziemy Państwa informowali. 

Magdalena Komaniecka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _zgl.pl. Związek Gmin Lubelszczyzny z siedzibą w w Lublinie (20-078), przy ul. Żołnierzy Niepodległej 5/3 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe