Webinar „Wpływ załamania gospodarczego związanego z COVID-19 na finanse, sytuację zadłużeniową i płynnościową JST”.

  • 28.04.2020, 14:27 (aktualizacja 01.06.2020, 22:33)
  • Magdalena Komaniecka
Webinar „Wpływ załamania gospodarczego związanego z COVID-19 na finanse,… ZGL Zaproszenie Webnarium: „Wpływ załamania gospodarczego związanego z COVID-19 na finanse, sytuację zadłużeniową i płynnościową JST”. 6.05.2020 godz. 13.00.
Zapraszamy na bezpłatne szkolenie w systemie on-line. Temat obecnie jest niezwykle pilny i potrzebny, ponieważ samorządy zaczynają się zmagać ze spadkiem dochodów spowodowanych COVID-19, mogą zacząć tracić płynność finansową.

W czasie webinaru prowadzący poda sposoby na to, by taką płynność uratować. Dodatkowo pokaże, jak się obronić przed utratą zdolności do finansowania inwestycji w kolejnych latach. 
Całą operację ratunkową należy przeprowadzić do 30.06.2020 r. ze względu na przewidywane zaostrzenie polityki banków z zakresie kredytowania związane z ujawnieniem skutków kryzysu. Żeby zdążyć skarbnicy muszą zacząć przygotowanie w maju, żeby rada mogła przegłosować uchwały przed czerwcem.

TERMIN: 
Spotkanie zaplanowane zostało na dzień 6 maja br. o godz. 13.00.
Czas trwania 1:15 - 1h:30.

Spotkanie odbędzie się on-line na platformie zoom. Adres (link do webinaru) zostanie podany po otrzymaniu zgłoszenia.

Przed webinarem można się zapoznać z artykułem, który opisuje sytuację JST w obecnym czasie, a jego tezy będą uszczegółowione w trakcie spotkania: https://aesco.com.pl/analiza-konsekwencji-spadku-dochodow-jst-z-powodu-koronawirusa-covid-19/

Wraz z zaproszeniem przekazanym drogą e-mailową zaproszone JST otrzymały przygotowaną indywidualnie dla danej JST Analizę scenariuszową ryzyka, która posłuży w trakcie szkolenia do analizy zagrożeń i możliwych działań. W ten sposób szkolenie zyskuje maksymalny walor praktyczności. Analiza została przygotowana przez współpracującą z nami instytucję Aesco Group (www.aesco.com.pl), na podstawie danych finansowych JST udostępnionych przez Ministerstwo Finansów. 

Prosimy o przejrzenie analizy przed webinarem! Poszczególne jej elementy będą omawiane podczas spotkania. Dla określonej liczby uczestników eksperci Aesco umożliwią indywidualne omówienie rekomendacji na podstawie analizy danej JST.

 PROGRAM webinaru:
• Omówienie założeń rozwoju kryzysu wraz ze scenariuszami jego wpływu na płynność i zadłużenie JST
• Przypomnienie przepisów z tarczy 1.0 i 3.0 istotnych dla budżetu, WPFu i sytuacji zadłużeniowej
• Przedstawienie analiz, które Państwo dostaliście indywidualnie
• Przedstawienie danych przekrojowych dla województwa
• Opisanie kroków, jakie należy przedsięwziąć, żeby nie stracić płynności w 2020 roku i nie złamać wskaźnika z art. 243 ufp

 
Uczestnicy otrzymają materiały dodatkowe: wyciągi z ustaw i artykuły z analizą przepisów.
PROWADZĄCY:
Mariusz Gołaszewski
Ekspert i praktyk rynku finansowego, przeprowadził dla samorządów ponad 500 projektów w zakresie finansowania inwestycji i usuwania problemów z długiem. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, posiadacz dyplomów Professional Risk Manager oraz ACCA. Wykładowca akademicki i szkoleniowiec. Posiada wieloletnie doświadczenie zdobyte na stanowiskach managerskich i w zarządach firm konsultingowych i w bankowości. W 2005 r. współtworzył pierwszy w Polsce dedykowany bank sektora publicznego. Prezes Zarządu Aesco Group (www.aesco.com.pl), instytucji zajmującej się opracowywaniem i oferowaniem rozwiązań dla JST w zakresie zarządzania finansami i zadłużeniem. Więcej tutaj: http://aesco.com.pl/zespol/#golaszewski 
 
ZGŁOSZENIA:
Zgłoszenia (IMIĘ I NAZWISKO PRZEDSTAWICIELA JST. STANOWISKO, ADRES E-MAIL) prosimy przesyłać drogą e-mailową na adres: [email protected]  do dnia 4 maja 2020. 
Na podany w zgłoszeniu adres e-mail prześlemy Państwu link, za którego pośrednictwem połączycie się z Prowadzącym webinar w dniu jego realizacji. Informacje: Biuro ZGL, Magdalena Komaniecka, 603 095 735.
UDZIAŁ W SPOTKANIU JEST BEZPŁATNY.
 

Magdalena Komaniecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _zgl.pl. Związek Gmin Lubelszczyzny z siedzibą w w Lublinie (20-078), przy ul. Żołnierzy Niepodległej 5/3 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe