SZKOŁA W DOMU - pomoc w organizacji zdalnego nauczania.

  • 29.04.2020, 23:03 (aktualizacja 18.12.2020, 13:29)
  • Magdalena Komaniecka
SZKOŁA W DOMU - pomoc w organizacji zdalnego nauczania.
Ogólnoświatowa pandemia nie ominęła szkolnictwa - dziś wszyscy realizują obowiązek szkolny w swoich domach. Wygląda on bardzo różnie w każdej ze szkół. My wychodzimy z inicjatywą wsparcia działań gmin i szkół w zakresie organizacji przekazywania uczniom wiedzy i profesjonalizacji tego procesu.

SZKOŁA W DOMU to nasza autorska nazwa akcji. Jednak w całości realizowana jest w ramach zawodowych praktyk przez Studentów Informatyki Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej. Oferują oni NIEODPŁATNĄ pomoc szkołom w zakresie organizacji zdalnego nauczania.

W zależności od potrzeb danej placówki, możliwe są następujące warianty wsparcia:

  1.  Wdrożenie kompletnej platformy do prowadzenia zajęć on-line dla całej szkoły (umożliwiającej m.in.: przydzielanie zadań grupom uczniów, odsyłanie wyników do nauczycieli, ocenianie, udostępnianie materiałów, prowadzenie zajęć w formie wideokonferencji, kontakt z klasą w formie czatu- z wykorzystaniem platformy do nauczania on-line: Office 365 / Microsoft Teams lub Google for Education).
  2. Przeprowadzenie szkolenia dla nauczycieli (w formie zdalnej) z korzystania z w/w platformy.
  3. Szeroko pojęte wsparcie techniczne.
  4. W przypadku, kiedy szkoła ma już swoje własne rozwiązania i nie chce ich zmieniać, ale potrzebuje pomocy, zakres pomocy może określić sama.

Nauczyciele w każdej chwili mogą zgłaszać się do studentów po pomoc. Dzięki akcji, studenci zdobywają doświadczenie praktyczne, a szkoły otrzymują wsparcie zupełnie za darmo! Kilkanaście pierwszych placówek już korzysta z pomocy - takie wsparcie realizowane jest obecnie np. w Gminie Wisznice.

Zainteresowani pomocą dyrektorzy szkół mogą przesłać informację, jakiej pomocy potrzebuje ich szkoła (ewentualnie z jakich narzędzi obecnie korzysta) na adres mailowy:  [email protected] (P. Maciej Hawryluk, Wykładowca PSW z  Zakładu Informatyki). Szkoły bądź nauczyciele, którzy chcą uzyskać pomoc lub poradę w sprawie zdalnego nauczania mogą kontaktować się z autorami projektu:  [email protected]

Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie Uczelni.

Magdalena Komaniecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _zgl.pl. Związek Gmin Lubelszczyzny z siedzibą w w Lublinie (20-078), przy ul. Żołnierzy Niepodległej 5/3 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe