Webinarium AKTUALNE PROBLEMY GOSPODARKI ODPADAMI KOMUNALNYMI | 20.01.2021

  • 12.01.2021, 01:39 (aktualizacja 15.01.2021, 14:34)
  • Magdalena Komaniecka
Webinarium AKTUALNE PROBLEMY GOSPODARKI ODPADAMI KOMUNALNYMI | 20.01.2021 ZGL Tytuł webinarium wraz z tematyczną grafiką.
Związek Gmin Lubelszczyzny zaprasza na spotkanie z najlepszymi w branży Ekspertami, którzy przybliżą tematykę związaną z gospodarowaniem odpadami komunalnymi.

AKTUALNE PROBLEMY GOSPODARKI ODPADAMI KOMUNALNYMI

Podczas spotkania zostaną omówione następujące zagadnienia:

1. Wybrane aspekty ostatnich zmian w ustawie o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.

(z uwzględnieniem wniosków wynikających ze stosowania różnych metod naliczania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi)

2. Dobre Praktyki

Miasto Biała Podlaska, Miasto Zamość, Miasto Tomaszów Lubelski

Gminy które wdrożyły metodę ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi od ilości zużytej wody.

3. Gospodarka odpadami komunalnymi a COVID-19

przerwa 15’

4. Zamówienia publiczne w gospodarce odpadami w kontekście nowego Prawa zamówień publicznych.

przerwa 15’

5. Planowane zmiany w prawie odpadowym.

6. SESJA KONSULTACYJNA

Do udziału w konsultacjach zaprosiliśmy Prelegentów oraz Przedstawicieli Wydziału Prawnego, Nadzoru i Kontroli Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego, Regionalnej Izby Obrachunkowej oraz samorządów które wdrożyły metodę ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi od ilości zużytej wody.

Listę samorządów, które zechcą się z Państwem podzielić swoimi doświadczeniami aktualizujemy na bieżąco i zamieszczamy ją na naszej stronie internetowej.

TERMIN:

ŚRODA, 20 STYCZNIA 2021 | 10:00 - 14:00

UDZIAŁ:

Udział dla Gmin Członkowskich jest bezpłatny.

Udział Gmin niezrzeszonych jest odpłatny i wynosi 200 zł netto + VAT (246 zł brutto).

 

Udział w webinarium rozumiany jest jako logowanie (jedna Gmina = jedno logowanie). Nie przewidujemy limitu uczestników po stronie Gminy - można zorganizować wspólne uczestnictwo z zachowaniem rygorów epidemicznych.

Z uwagi na ograniczoną liczbę Uczestników, pierwszeństwo udziału mają Gminy Członkowskie Związku Gmin Lubelszczyzny. Dla pozostałych Gmin dysponujemy pulą ok. 25 miejsc (rozumianych jako logowania do webinarium).

ZGŁOSZENIA:

Zgłoszenia przyjmujemy drogą e-mailową na podstawie załączonego formularza zgłoszeniowego na adres: [email protected]mail.com do dnia 19.01.2021 do godzin porannych.

Formularz dostępny jest również do pobrania na stronie www.zgl.pl.

W dniu 19.01.2021 do zgłoszonych Uczestników zostaną wysłane wiadomości e-mail z informacją o logowaniu do webinarium (wiadomości zostaną wysłane od Dr Krystian Ziemski&Partners Kancelaria Prawna). W treści tych wiadomości będzie się znajdowała ikona „Dołącz” lub „Dołącz do webinaru” (jeśli nie będzie widoczna pojawi się również link do skopiowania). Webinarium będzie realizowane za pomocą platformy Clickmeeting (okno otwiera się w domyślnej przeglądarce internetowej Uczestnika, nie trzeba instalować żadnego dodatkowego oprogramowania). W dniu szkolenia wizja będzie nadawana 5 minut przed rozpoczęciem spotkania. Zalecamy wtedy przeprowadzenie testów połączenia oraz podjęcie próby logowania. Przed rozpoczęciem szkolenia prosimy sprawdzić ustawienie głośników.

Na spotkaniu prosimy o rejestrowanie się nazwą reprezentowanej Gminy.

Webinar poprowadzą:

MACIEJ KIEŁBUS – partner współkierujący Działem Prawa Administracyjnego Kancelarii Prawnej Dr Krystian Ziemski & Partners w Poznaniu, ekspert prawny ogólnopolskich i regionalnych organizacji samorządowych (w tym Związku Miast Polskich, Związku Gmin Wiejskich RP), autor licznych publikacji dotyczących systemu gospodarki odpadami komunalnymi, redaktor naczelny czasopisma PRAWO DLA SAMORZĄDU;

KONRAD RÓŻOWICZ – prawnik w Dziale Prawa Cywilnego Kancelarii Prawnej Dr Krystian Ziemski & Partners w Poznaniu specjalizujący się w zamówieniach publicznych, doświadczony doradca prawny w licznych postępowaniach dotyczących zamówień publicznych związanych z systemem gospodarki odpadami komunalnymi, autor licznych artykułów dotyczących zamówień publicznych.

Webinar będzie moderowany: podczas spotkania można zadawać pytania, na które Prelegenci udzielą odpowiedzi.

Informacje i pomoc techniczna: Magdalena Komaniecka, Dyrektor Biura Związku Gmin Lubelszczyzny (81 444 02 80, e-mail: [email protected])

ZWIĄZEK GMIN LUBELSZCZYZNY

ul. Żołnierzy Niepodległej 5/3 | 20-078 Lublin | tel. +48 81 444 02 80, fax: 81 444 07 29

e-mail: [email protected] | [email protected] | www.zgl.pl | Facebook: @ZwiazekGminLubelszczyzny

Magdalena Komaniecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _zgl.pl. Związek Gmin Lubelszczyzny z siedzibą w w Lublinie (20-078), przy ul. Żołnierzy Niepodległej 5/3 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe