Posiedzenie Zarządu Związku Gmin Lubelszczyzny FUNDUSZE UE, 07.04.2021 godz. 10.00

  • 29.03.2021, 14:44 (aktualizacja 07.11.2021, 23:21)
  • Magdalena Komaniecka
Posiedzenie Zarządu Związku Gmin Lubelszczyzny FUNDUSZE UE, 07.04.2021… ZGL Tytuł spotkania: Posiedzenie Zarządu Związku Gmin Lubelszczyzny FUNDUSZE UE, 07.04.2021, ikonki przedstawiające wspólnotę, pytania, komunikację: mail i Internet, notowanie, flaga UE w tle.
Na podstawie § 28 oraz § 24 Statutu Związku Gmin Lubelszczyzny, Przewodniczący Zarządu Związku P. Krzysztof Kołtyś zaprasza na Posiedzenie Zarządu Związku Gmin Lubelszczyzny na dzień 7 kwietnia 2021 r. (środa), na godz. 10.00, organizowane w systemie zdalnym. Link do spotkania zostanie do Państwa przesłany przed spotkaniem.

Podczas najbliższego zaplanowanego spotkania z gminami planujemy omówić kwestie związane z nowym okresem programowania środków UE na realizację przedsięwzięć w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2021-2027. Stąd do udziału w nim zaprosiliśmy Przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego jako reprezentanta Instytucji Zarządzającej RPO.
Aby powyższą tematykę objąć w jak najszerszym stopniu, pragniemy porozmawiać o zakresie opracowywanych obecnie przez jednostki samorządu terytorialnego, w tym m.in. w ramach Miejskich Obszarów Funkcjonalnych, uchwał inicjujących tworzenie strategii rozwoju ponadlokalnego których realizacja będzie ściśle powiązana z nowym okresem programowania środków UE. Stąd do udziału w obradach zaprosiliśmy również Pana Cezarego Widomskiego – Zastępcę Dyrektora Wydziału Prawnego, Nadzoru i Kontroli Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego.

 

PROPONOWANY PORZĄDEK OBRAD 
1. Otwarcie posiedzenia – P. Krzysztof Kołtyś, Przewodniczący Zarządu Związku Gmin Lubelszczyzny.
2.    Przyjęcie porządku obrad.
3.    Przyjęcie protokołu z poprzedniego posiedzenia Zarządu Związku w dniu 25.03.2021 r.
4.  Nowy okres programowania środków UE na realizację przedsięwzięć w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2021-2027
P. Anna Brzyska, Dyrektor  
P. Piotr Budyńczuk, Zastępca Dyrektora
Departament Zarządzania Regionalnym Programem Operacyjnym, Urząd Marszałkowski w Lublinie.
5. Wymagania wobec opracowywanych obecnie przez jednostki samorządu terytorialnego, w tym m.in. w ramach Miejskich Obszarów Funkcjonalnych, uchwał inicjujących tworzenie strategii rozwoju ponadlokalnego  w ramach realizacji instrumentów terytorialnych w Programie dla Województwa Lubelskiego na lata 2021-2027.
P. Cezary Widomski,  Zastępca Dyrektora Wydziału Prawnego, Nadzoru i Kontroli, Lubelski Urząd Wojewódzki.
6. Konsultacje Krajowego Planu Odbudowy.
7. Pakiet dla Małych Miast.
8. Sprawy różne. 
9. Zamknięcie obrad.

W bieżącej kadencji Zarządu ZGL szczególny nacisk kładziemy na integrację Gmin Członkowskich - zwiększenie bieżącego kontaktu z samorządami, zarówno Członkami Związku jak i pozostałymi JST, stąd do udziału w posiedzeniach Zarządu zapraszamy nie tylko Członków Organów Statutowych naszego Stowarzyszenia: Zarządu i Komisji Rewizyjnej, ale wszystkich Członków oraz Gminy niezrzeszone. Ze względu na pandemię spotkania organizujemy w systemie zdalnym, z wykorzystaniem oprogramowania Microsoft Teams lub Google Meet. Kwestie techniczne dotyczące połączenia się na spotkanie przekażemy drogą elektroniczną przed planowanym Posiedzeniem.

Informacje techniczne związane z dołączeniem do spotkania będzie można uzyskać pod numerem telefonu: 603 095 735 lub za pośrednictwem e-maila: [email protected], [email protected] (Magdalena Komaniecka, Dyrektor Biura).

Jeszcze raz serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu i dyskusji wokół najważniejszych dla samorządów spraw.

Magdalena Komaniecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _zgl.pl. Związek Gmin Lubelszczyzny z siedzibą w w Lublinie (20-078), przy ul. Żołnierzy Niepodległej 5/3 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe