Ciąg dalszy - ustawa "PROSUMENCKA"

  • 18.01.2022, 23:15 (aktualizacja 18.01.2022, 23:27)
  • Magdalena Komaniecka
Ciąg dalszy - ustawa "PROSUMENCKA" ZGL Interwencje. DZIAŁANIA POMOCOWE Związku Gmin Lubelszczyzny.
Związek Gmin Lubelszczyzny wystąpił w imieniu JST realizujących projekty z szeroko rozumianego zakresu Odnawialnych Źródeł Energii, w tym również projektów parasolowych polegających na montażu instalacji fotowoltaicznych w gospodarstwach domowych mieszkańców poszczególnych gmin.

Zwróciliśmy się z apelem i prośbą o pilne uruchomienie działań legislacyjnych dotyczących nowelizacji ustawy o OZE w zakresie projektów parasolowych realizowanych na rzecz mieszkańców przez samorządy terytorialne z terenu całego kraju, czyli o wprowadzenie w formie nowelizacji do ustawy o OZE tzw. „poprawki samorządowej”.

Apel przekazany został: Ministrowi Klimatu i Środowiska oraz do wiadomości: Marszałkowi Sejmu, Prezesowi Rady Ministrów, Przewodniczącemu i Członkom Sejmowej Komisji ds. Energii, Klimatu i Aktywów Państwowych, Wojewodzie Lubelskiemu oraz Marszałkowi Województwa Lubelskiego, a za pośrednictwem serwisu www.zgl.pl wszystkim JST z Województwa Lubelskiego..

Magdalena Komaniecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _zgl.pl. Związek Gmin Lubelszczyzny z siedzibą w w Lublinie (20-078), przy ul. Żołnierzy Niepodległej 5/3 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe