Aktualne wyzwania w gospodarce  odpadami komunalnymi w gminach

  • 14.04.2022, 00:07 (aktualizacja 14.04.2022, 01:15)
  • Magdalena Komaniecka
Aktualne wyzwania w gospodarce  odpadami komunalnymi w gminach ZGL Związek Gmin Lubelszczyzny zaprasza: Aktualne wyzwania w gospodarce odpadami komunalnymi w gminach.
Serdecznie zapraszamy do udziału w Seminarium skierowanego do wójtów, burmistrzów, prezydentów oraz pracowników samorządowych. Spotkanie odbędzie się w systemie hybrydowym (stacjonarnie i zdalnie za pośrednictwem Platformy ClickMeeting): 27 kwietnia 2022r. od godz. 10:00 w Sali Konferencyjnej Urzędu Miasta Lublin, ul. Spokojna 2 w Lublinie, Biurowiec Orion, II piętro.

 W programie Seminarium:
1. Podsumowanie ostatnich zmian w ustawie o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.
2. Przetargi na odbiór / odbiór i zagospodarowanie z perspektywy nowego Prawa zamówień publicznych oraz najnowszego orzecznictwa KIO.
3. PREZENTACJA 
4. Planowane zmiany ustawowe dotyczące Rozszerzonej Odpowiedzialności Producenta oraz systemu kaucyjnego.
5. In house w gospodarce odpadami komunalnymi w orzecznictwie KIO i Sądu Zamówień Publicznych.

Prelegenci: 
Maciej Kiełbus
– partner współkierujący Działem Prawa Administracyjnego Kancelarii Prawnej Dr Krystian Ziemski&Partners w Poznaniu, ekspert prawny ogólnopolskich i regionalnych organizacji samorządowych (w tym Związku Miast Polskich, Związku Gmin Wiejskich RP), członek Zespołu doradczego do spraw systemowych rozwiązań w zakresie gospodarki odpadami w Ministerstwie Klimatu i Środowiska; autor licznych publikacji dotyczących systemu gospodarki odpadami komunalnymi, redaktor naczelny czasopisma PRAWO DLA SAMORZĄDU; 
Konrad Różowicz – prawnik w Dziale Prawa Cywilnego Kancelarii Prawnej Dr Krystian Ziemski & Partners w Poznaniu specjalizujący się w zamówieniach publicznych, doświadczony doradca prawny w licznych postępowaniach dotyczących zamówień publicznych związanych z systemem gospodarki odpadami komunalnymi, autor licznych artykułów dotyczących zamówień publicznych. 
UDZIAŁ
Spotkanie organizowane jest w systemie hybrydowym: dla Przedstawicieli Gmin Członkowskich ZGL stacjonarnie i zdalnie oraz wyłącznie zdalnie dla pozostałych Uczestników.

  • Udział w Seminarium dla Przedstawicieli Gmin Członkowskich Związku jest BEZPŁATNY. Do udziału stacjonarnego zapraszamy po jednym Przedstawicielu gminy, pozostali Uczestnicy z Gmin Członkowskich mogą uczestniczyć w Seminarium w systemie zdalnym bez limitu uczestnictwa.  Pierwsza osoba z Gminy Członkowskiej która chce uczestniczyć STACJONARNIE, potwierdza swój udział za pośrednictwem e-maila: [email protected] lub sms-em na numer 603 095 735, wpisując: nazwa gminy, imię i nazwisko. Każda kolejna osoba z Gminy Członkowskiej może uczestniczyć ZDALNIE i zgłaszając się wypełnia formularz na Platformie ClickMeeting.
  • Udział Przedstawicieli Gmin niezrzeszonych jest odpłatny i wynosi 150 zł brutto od osoby i realizowany jest wyłącznie w systemie ZDALNYM. UWAGA 1! Brak odwołania udziału w Seminarium najpóźniej do dnia 26 kwietnia do godz. 15.00 spowoduje wystawienie faktury pomimo nieobecności na szkoleniu. Uwaga 2: Jeśli limit miejsc stacjonarnych nie zostanie wyczerpany przez Gminy Członkowskie – wtedy o możliwości udziału stacjonarnego zdecyduje termin rejestracji zgłoszenia, a o takiej chęci prosimy poinformować telefonicznie na numer: 603 095 735.

Link do rejestracji udziału zdalnego (bezpłatnego dla Gmin Członkowskich i odpłatnego dla Gmin Niezrzeszonych:
https://piotr497.clickmeeting.com/254337955/register

W organizacji Seminarium wspomaga nas Kancelaria Ziemski&Partners udostępniając nam Platformę ClickMeeting do rejestracji Uczestników i zdalnego przeprowadzenia spotkania.
Linki do udziału w Seminarium w systemie zdalnym przesyłane są automatycznie.

Serdecznie zapraszamy do udziału w Seminarium!
 

Magdalena Komaniecka

Załączone pliki do pobrania (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _zgl.pl. Związek Gmin Lubelszczyzny z siedzibą w w Lublinie (20-078), przy ul. Żołnierzy Niepodległej 5/3 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe