Ochrona Informacji Niejawnych z CBI - bezstresowy proces akredytacji

  • 20.06.2022, 23:00
  • Magdalena Komaniecka
Ochrona Informacji Niejawnych z CBI - bezstresowy proces akredytacji ZGL Tytuł webinarium, data, organizatorzy.
Szanowni Państwo, Odpowiadając na Państwa liczne zapytania odnośnie otrzymanego pisma z Urzędu Wojewódzkiego w sprawie spełnienia wymagań normatywnych i możliwości przetwarzania dokumentów niejawnych informujemy, iż w komórkach organizacyjnych wykonujących zadania w zakresie obronności i bezpieczeństwa państwa, utworzonych w urzędach obsługujących organy państwowe i państwowych jednostkach organizacyjnych istnieje cykliczny obowiązek uzupełniania dokumentacji o klauzuli „zastrzeżone”.

ZWIĄZEK GMIN LUBELSZCZYZNY oraz CENTRUM BEZPIECZEŃSTWA INFORMATYCZNEGO
ZAPRASZAJĄ

Szanowni Państwo,
Z uwagi na ogromne zainteresowanie wdrożeniem stosownych rozwiązań w tym zakresie, pragniemy zaprosić 
Starostów, Burmistrzów, Wójtów, Sekretarzy oraz Pełnomocników
ds. Ochrony Informacji Niejawnych
na BEZPŁATNĄ WIDEOKONFERENCJĘ pt. "Ochrona Informacji Niejawnych z CBI - bezstresowy proces akredytacji",

podczas której proponujemy Państwu następujące panele tematyczne:
1. Działania kontrolno – informacyjne Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz Służby Kontrwywiadu Wojskowego jako krajowej władzy bezpieczeństwa w odniesieniu do ochrony informacji niejawnych przetwarzanych w jednostkach samorządu terytorialnego.
Prelegent: podpułkownik Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w stanie spoczynku Maciej Żołnowski - zajmował się  realizacją działań o charakterze procesowym polegających na współdziałaniu z prokuraturą na różnym szczeblu m.in. w kontekście rozpoznawania i ścigania sprawców przestępstw związanych z ochroną informacji;

2. Obieg, ewidencja i przechowywanie dokumentów niejawnych.
Prelegent: młodszy inspektor w stanie spoczynku (podpułkownik) Adam Ziemiński – przez 10 lat Naczelnik Wydziału ds. Ochrony Informacji Niejawnych Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, pełnomocnik ochrony.

3. Systemy teleinformatyczne wraz z dokumentacją bezpieczeństwa, podlegającą akceptacji ABW w kontekście informacji niejawnych
w jednostkach samorządu terytorialnego.

Prelegent: asp. szt. w stanie spoczynku mgr inż. Magdalena Waligóra – były  Inspektor Bezpieczeństwa Teleinformatycznego na poziomie Komendy Wojewódzkiej Policji oraz inspektor zespołu kontrolnego dla jednostek powiatowych szczebla garnizonu podkarpackiego.

4. Odpowiedzialność kierowników jednostek za naruszenia przepisów lub niedopełnienie obowiązków w zakresie organizacji przetwarzania informacji niejawnych.
Prelegent: były Pełnomocnik ds. ochrony informacji niejawnych Komendanta Głównego Policji Radosław Mazur - ochroną informacji i odpowiedzialnością karną w tej materii zajmował się od 1996 r., budował pierwszy pion ochrony informacji niejawnych w jednostce w 1999 r. Realizował zadania z zakresu nadzoru i kontroli dokumentacji oraz bezpieczeństwa IT.

 Przedstawimy Państwu również możliwości sprawnego, eksperckiego wsparcia w zakresie:
1. Przygotowania dokumentacji bezpieczeństwa systemu teleinformatycznego wymaganej do uruchomienia stanowiska komputerowego, służącego do przetwarzania informacji niejawnych
o klauzuli "zastrzeżone;
2. Budowy Pionu Ochrony Informacji Niejawnych oraz Bezpiecznego Stanowiska - pomoc w zakresie opracowania i wdrożenia dokumentacji o której mowa w art. 14 ustawy o OIN.

Termin: 21.06.2021 r. godz. 10:30

Link do spotkania otrzymacie Państwo po zgłoszeniu chęci udziału na adres: [email protected]

Prosimy o logowanie od godziny 10:15.
Planowany czas trwania wideokonferencji nie powinien przekroczyć dwóch godzin.
ZAPRASZAMY!!!!

Magdalena Komaniecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _zgl.pl. Związek Gmin Lubelszczyzny z siedzibą w w Lublinie (20-078), przy ul. Żołnierzy Niepodległej 5/3 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe