SAMORZĄD W KRYZYSIE Prezentujemy realizowane przez gminy rozwiązania wdrażane na okres epidemii COVID-19.

  • 15.04.2020, 23:29 (aktualizacja 01.06.2020, 22:35)
  • Magdalena Komaniecka
SAMORZĄD W KRYZYSIE Prezentujemy realizowane przez gminy rozwiązania wdrażane na okres epidemii COVID-19. ZGL Samorząd w kryzysie.
Inicjujemy samorządową burzę mózgów, której celem jest inspirująca wzajemnie wymiana doświadczeń. Pragniemy Państwu przybliżyć realizowane przez samorządy rozwiązania wdrażane na okres epidemii koronawirusa. Działania mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa i ułatwienia życia mieszkańców, wsparcie dla przedsiębiorców ograniczające skutki spodziewanego kryzysu gospodarczego, itp.

Przedstawiane inicjatywy realizowane są zarówno przez organy samorządu, jak i samych mieszkańców (grupy nieformalne), przedsiębiorców czy organizacje pozarządowe. 
Podobne działania realizowane są przez naszych Partnerów w Ogólnopolskim Porozumieniu Organizacji Samorządowych. Akcję zainicjował Śląski Związek Gmin i Powiatów, a oprócz nas przejęło Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski oraz Zrzeszenie Gmin Województwa Lubuskiego. Zebrane przez nich przykłady będziemy również Państwu przekazywali.
Kategorie tematyczne inicjatyw:
OCHRONA ZDROWIA I BEZPIECZEŃSTWO – inicjatywy na rzecz ochrony zdrowotnej i bezpieczeństwa mieszkańców
WSPÓLNOTA – wsparcie w bieżącym funkcjonowaniu mieszkańców, w tym zwłaszcza osób starszych i potrzebujących
PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ – wsparcie dla lokalnych przedsiębiorców i pracodawców
PRAWO – akty prawa miejscowego
ADMINISTRACJA – funkcjonowanie urzędów i jednostek organizacyjnych gmin
OŚWIATA I KULTURA – inicjatywy realizowane za pośrednictwem placówek oświaty i kultury
NGO – współpraca z organizacjami pozarządowymi i klubami sportowymi
GOSPODARKA KOMUNALNA 

Jest to nasz subiektywny wybór działań i siłą rzeczy niepełny. Dlatego zachęcamy Państwa do nadsyłania informacji o realizowanych działaniach: opisów wdrażanych rozwiązań, linku do już utworzonego artykułu na ten temat, aktu prawnego lub każdej innej formy, która pozwoli nam opisać inicjatywę na naszej stronie internetowej. Realizowane w JST pomysły opublikowane zostaną w naszym serwisie internetowym i będą służyły przykładem dla innych samorządów.
Informacje na temat podejmowanych inicjatyw, a także wszelkie pytania prosimy kierować na adres [email protected].

Magdalena Komaniecka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _zgl.pl. Związek Gmin Lubelszczyzny z siedzibą w w Lublinie (20-078), przy ul. Żołnierzy Niepodległej 5/3 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
administrator_MK
administrator_MK 22.04.2020, 14:02
Prosimy o aktywne korzystanie z serwisu Związku Gmin Lubelszczyzny

Pozostałe