INSTRUKCJA REJESTRACJI NGO W CENTRALNYM REJESTRZE BENEFICJENTÓW RZECZYWISTYCH - KROK PO KROKU

  • 18.01.2022, 21:47 (aktualizacja 27.02.2022, 12:18)
  • Magdalena Komaniecka
INSTRUKCJA REJESTRACJI NGO W CENTRALNYM REJESTRZE BENEFICJENTÓW RZECZYWISTYCH… Związek Gmin Lubelszczyzny Centralny Rejestr Beneficjentów Rzeczywistych, DZIAŁANIA POMOCOWE Związku Gmin Lubelszczyzny
Nowelizacja ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu, wprowadzająca istotne zmiany do regulacji dotyczącej Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych, wiąże się z powstaniem nowych obowiązków po stronie fundacji oraz stowarzyszeń wpisanych do rejestru stowarzyszeń Krajowego Rejestru Sądowego (KRS). Przygotowaliśmy pomocnik jak KROK PO KROKU zarejestrować organizację w CRBR.

PODSTAWA PRAWNA 
Ustawa z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (t.j. Dz. U. z 2021 r. poz. 1132 ze zm.) 
Ustawa z dnia 30 marca 2021 r. o zmianie ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2021 r. poz. 815) 

UWAGA: Związek Gmin Lubelszczyzny nie jest odpowiedzialny za powstanie tego rodzaju obowiązków spoczywających na organizacjach samorządowych, jednocześnie sam jest podmiotem zobowiązanym do  ich przestrzegania,  tak wszystkie pozostałe organizacje wpisane do Rejestru Stowarzyszeń w Krajowym Rejestrze Sądowym.
Niniejsza Instrukcja została opracowana przez Biuro Związku na podstawie własnych doświadczeń powstałych w toku rzeczywiście wprowadzanych zgłoszeń organizacji pozarządowych. Przygotowana wyłącznie w celu pomocy szczególnie małym organizacjom. NGO wykorzystują niniejszą Instrukcję na własną odpowiedzialność - Związek nie ponosi odpowiedzialności za powstanie ewentualnych błędów w procesie rejestracji.

Portal do rejestracji NGO: https://crbr.podatki.gov.pl/adcrbr/#/

Dane kontaktowe do Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych:

adres e-mail: [email protected]

INFOLINIA Krajowej Informacji Skarbowej:

801 055 055 (dla połączeń z telefonów stacjonarnych)
22 330 03 30 (dla połączeń z telefonów komórkowych)
+48 22 330 03 30 (dla połączeń z zagranicy)

 

Informacje dodatkowe:

na Portalu NGO.PL: Jak, gdzie i kiedy zgłaszać beneficjentów rzeczywistych NGO? 

Informacje i INSTRUKCJA REJESTRACJI: https://publicystyka.ngo.pl/jak-gdzie-i-kiedy-zglaszac-beneficjentow-rzeczywistych-ngo-film

NAGRANIE WEBINARIUM: https://www.youtube.com/watch?v=PxEFzDx06h0&t=2s&ab_channel=portalngopl

 

Magdalena Komaniecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _zgl.pl. Związek Gmin Lubelszczyzny z siedzibą w w Lublinie (20-078), przy ul. Żołnierzy Niepodległej 5/3 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe