SUKCES interwencji w sprawie gmin, które nie zostały zakwalifikowane do listy gmin zagrożonych trwałą marginalizacją na obszarze Województwa Lubelskiego.

  • 18.01.2022, 22:33 (aktualizacja 25.01.2022, 13:21)
  • Magdalena Komaniecka
SUKCES interwencji w sprawie gmin, które nie zostały zakwalifikowane do… ZGL Interwencje, sukces. DZIAŁANIA POMOCOWE Związku Gmin Lubelszczyzny
Związek Gmin Lubelszczyzny wystąpił z wnioskiem do Ministra Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Marszałka Województwa Lubelskiego. Otrzymaliśmy odpowiedź Marszałka Województwa Lubelskiego!

Zarząd WL na posiedzeniu w dniu 28 grudnia 2021 roku wprowadził zmianę do Projektu Programu Fundusze dla Lubelskiego i umożliwił gminom spoza katalogu gmin zmarginalizowanych udział w Partnerstwach realizujących projekty w ramach Instrumentu IIT, wprowadzając następujący zapis: "W ramach IIT realizowane będą przedsięwzięcia wynikające z gminnych programów rewitalizacji oraz strategii IIT lub strategii rozwoju ponadlokalnego opracowywanych przez partnerstwa jednostek samorządu terytorialnego. Instrument IIT dedykowany jest współpracy partnerstw JST w ramach OSI krajowych wyznaczonych w KSRR  2030, tj. obszarom zagrożonym trwałą marginalizacją oraz miastom średnim tracącym funkcje społeczno-gospodarcze. Wspierane będą partnerstwa JST, w ramach których minimum 70% składu stanowią gminy zdelimitowane jako OSI krajowe."

Oznacza to że pozostałe 30 % mogą stanowić gminy spośród 22 niezakwalifikowanych jako obszary zagrożone trwałą marginalizacją, czyli: Baranów, Borzechów, Cyców, Firlej, Krzczonów, Kurów, Ludwin, Markuszów, Międzyrzec Podlaski M., Milejów, Niedźwiada, Ostrów Lubelski, Puchaczów, Rejowiec Fabryczny M., Rybczewice, Serniki, Stoczek Łukowski M., Tarnogród, Terespol M., Trawniki, Urszulin, Wąwolnica.

Ponad połowa z nich to Gminy Członkowskie Związku.

Na ręce Pana Marszałka Jarosława Stawiarskiego oraz Zespołu Departamentu Zarządzania Regionalnym Programem Operacyjnym z Panią Dyrektor Anną Brzyską, składamy serdeczne podziękowania za przychylenie się do naszej prośby.

Podziękowania składamy również na ręce naszych Przedstawicieli, którzy wyjątkowo zaangażowali się w proces negocjacyjny.

Magdalena Komaniecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _zgl.pl. Związek Gmin Lubelszczyzny z siedzibą w w Lublinie (20-078), przy ul. Żołnierzy Niepodległej 5/3 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe